SeneCura SeniorCentrum Chrudim

Domov, v němž se budete cítit dobře

Budova našeho SeniorCentra Chrudim byla postavena roku 1926 v lokalitě na „Kopečku“. V roce 2015 byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce, při které byl citlivě sklouben historický ráz budovy s moderním nadstandardním zázemím. Celé SeniorCentrum je kompletně bezbariérové. Služba Domov pro seniory má kapacitu 24 lůžek rozdělených do 2 domácností a služba Domov se zvláštním režimem má kapacitu 70 lůžek rozdělených do 7 domácností. Nabízíme jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje vybavené nábytkem (noční stolek, uzamykatelná šatní skříň s trezorem, stůl, židle, police) včetně elektricky polohovacích postelí s antidekubitními matracemi. Klienti si mohou pokoje vyzdobit vlastními dekoračními předměty. Pro maximální bezpečí je ve všech prostorách budovy k dispozici signalizační zařízení pro přivolání okamžité pomoci personálu – SOS péče, přičemž zdravotní péči poskytujeme 24 hodin 7 dní v týdnu. Součástí komplexu je také krásná terapeutická zahrada Memory Garden, která nabízí možnost relaxace, posezení a setkávání se s přáteli a rodinou.

Jsme držiteli nejvyššího ocenění Značky kvality v sociálních službách: 

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Přízemí domu je navrženo tak, aby zde bylo možné poskytovat řadu služeb a akcí přístupných také obyvatelům města a rodinám seniorů i jejich blízkým. Naše SeniorCentrum se svému okolí neuzavírá. Právě naopak. Vybízí k setkávání a přirozené interakci s okolím a podporuje kontakt a komunikaci a stává se tak jakýmsi sociálním centrem dané oblasti.

Spolupracujeme:

Náš domov spolupracuje s obecně prospěšnou organizací Mezi námi, pod jejíž záštitou probíhají pravidelná setkávání dětí a našich klientů. Jsme držitelem ocenění Mezigeneračně.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Provozovatelem SeniorCentra Chrudim je SeneCura SeniorCentrum Chrudim s.r.o.  Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra Chrudim s.r.o. je společnost SeneCura s.r.o., Štefánikova 32, 150 00 Praha 5 – Smíchov. SeneCura SeniorCentrum Chrudim s.r.o. poskytuje v Pardubickém kraji dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Podporuje nás Pardubický kraj a město Chrudim:

Jsme členem:  

       

V rámci dobrovolnictví spolupracujeme s:

SeniorCentrum Chrudim jedním pohledem

  • V provozu od roku 2015, kapacita DZR 70 a DS 24 lůžek
  • Terapeutická zahrada Memory Garden s venkovními fitness stroji
  • Memory koutky využívané k reminiscenční (vzpomínkové) terapii
  • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
  • Specializované fitness centrum pro seniory
  • Televize na každém pokoji, wellness centrum pro seniory, kaple, wifi
  • Obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
  • Koncept domácností pro nejlepší možnou péči