Domů > Novinky

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

Novinky

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby - 21. září

21. 9. 2022 | Centrála

Podle Státního zdravotního ústavu bude v roce 2050 v Česku přes 280.000 lidí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Světový den Alzheimerovy choroby, který připadá každoročně na 21. 9., pomáhá zvýšit povědomí o této nemoci. Jak tuto nemoc rozpoznat? A co dělat v případě, že na ni máte například u osoby v rodině podezření?

Zahradní slavnost SeniorCentra Chrudim

14. 9. 2022 | Chrudim

Ve čtvrtek 8. 9. 2022 se v našem SeniorCentru Chrudim uskutečnila zahradní slavnost. Celým dnem nás provázela živá hudba skupiny Trdlo.

Letecký den v Chrudimi

14. 9. 2022 | Chrudim

V Chrudimi se konal letecký den a to jsme si nemohli nechat ujít. Klienti obdivovali nejen vojenské stroje, auta i letadla, ale i zbraně, které si prohlédli pěkně zblízka.

V našem SeniorCentru byl dnes slavnostně otevřen první babybox v celém okrese Chrudim

8. 9. 2022 | Chrudim

Babybox pro odložené děti v Chrudimi je od dnešního dne v provozu. Na projektu spolupracovala organizace Babybox s vedením chrudimského SeneCura SeniorCentra, které dalo k dispozici prostory. V pořadí 83. babybox v České republice a 4. babybox v Pardubickém kraji je přístupný z veřejného parku v levé části budovy.

První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli nový domov pro seniory

30. 8. 2022 | Centrála

Skupina SeneCura oficiálně otevřela svůj v pořadí 17. domov pro seniory v České republice a 3. v kraji Vysočina. V Humpolci vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. Slavnostního otevření se zúčastnili jak zástupci vedení společnosti, tak kraje a místní samosprávy.

Nové číslo našeho SeneCura Magazínu

25. 8. 2022 | Centrála

Milí čtenáři, srdečně vás zdravíme s dalším vydáním našeho magazínu, tentokrát v nové vizáži. Doufáme, že se vám bude líbit. Rádi bychom vás informovali o vývoji skupiny SeneCura, která se k naší radosti opět rozrostla.

Procházka po městě s klientkami SeniorCentra Chrudim

20. 8. 2022 | Chrudim

Naše klientky si přály vyrazit po Chrudimi. Podívat se k širokým schodům, ke kostelu a zastavit se na kávu a zákusek v kavárně. Jejich přání jsme rádi splnili.

Přednáška pana ing. Kočvary v SeniorCentru Kolín

20. 8. 2022 | Chrudim

Pan ing. Kočvara, kterého z našich novinek znáte a určitě víte, že v loňském obdržel ocenění za svůj přínos v oboru textílií, se vydal do SeneCury v Kolíně, kde měl přednášku a prohlédl si místní SeniorCentrum.

Práce s levandulí v SeniorCentru Chrudim

20. 8. 2022 | Chrudim

Klientky společně s aktivizační pracovnicí nasušily levanduli a následně ji nasáčkovaly. U toho proběhlo vzdělávání, na co všechno je levandule dobrá.

Přednáška o panenkách v SeniorCentru Chrudim

20. 8. 2022 | Chrudim

Navštívila nás Oblastní Charita Chrudim se svojí přednáškou o panenkách, které se zúčastnili naši klienti a klientky. Zavzpomínali na své dětství a prožili společně hezké dopoledne.

Návštěva přehlídky amatérské loutkové tvorby v Chrudimi

7. 7. 2022 | Chrudim

Přehlídka amatérské loutkové tvorby v Chrudimi je každoročně velkým a očekávaným setkáním milovníků loutkového divadla. Na akci jsme se rozhodli zavítat i s našimi klienty SeniorCentra Chrudim.

Návštěva vernisáže fotografií s klienty SeniorCentra Chrudim

27. 6. 2022 | Chrudim

S klienty SeniorCentra Chrudim jsme měli možnost zúčastnit se vernisáže fotografií v Nasavrkách. Všichni si tuto kulturní akci moc užili.

Dětský den v SeniorCentru Chrudim

26. 6. 2022 | Chrudim

Již druhý ročník dětského dne proběhl v SeniorCentru Chrudim. Děti ze školky ve spolupráci s našimi klienty prošly několik stanovišť a na závěr si všichni společně zazpívali.

Zooterapie v SeniorCentru Chrudim

24. 6. 2022 | Chrudim

V našem SeniorCentru Chrudim pravidelně probíhá zooterapie s naší králičí slečnou Běluškou. Klienti na ni velmi dobře reagují a pokaždé se s ní rádi pomazlí.

Výlet na zámek Slatiňany s klienty SeniorCentra Chrudim

23. 6. 2022 | Chrudim

Pěkné počasí nás s klienty SeniorCentra Chrudim přimělo k dalšímu výletu. Tentokrát jsme zamířili na zámek Slatiňany.

1 2 10 11